PUMA Phase Backpack

PUMA Phase Backpack
PRODUCT STORYDesigned with the modern athlete in mind, the Phase Backpack is both stylish and functional. This classic backpack features a drawcord opening with drawstrings that double as shoulder straps. A reflective PUMA Archive No. 1 Logo print at front completes the look for an eye-catching piece that can easily take you from the gym to the pitch and beyond in no time at all.DETAILSClassic drawstring backpack silhouette Top drawcord closure Drawstrings double as straps Fully lined with PU backing PUMA Archive No. 1 Logo print at front Material Information100% 600D Polyester with PU backingCare InstructionsDO NOT DRY CLEANDO NOT WASHDO NOT IRONDO NOT BLEACHDO NOT TUMBLE DRYRemove wet items immediately Do not use detergent Wipe clean with a damp cloth when required

Напиши коментар за производот

Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
    Лошо           Добро

За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

    Категорија: Oпрема >> Ранци >>
  • Бренд: Puma
  • Шифра на производот: 075487-06
  • Достапност: На лагер
  • 1,390.00ден.

Избери големина:

Тагови: LIFESTYLE