4F RRU002- BLACK H417RRU002-60

Oпрема - 4F - RRU002- BLACK

-20% Купи 4F H417RRU002-60 - RRU002- BLACK
SUPPORT AND COMFORT Unisex cycling gloves with short fingers will provide comfort and support to the hands during cycling activities. They have a breathable, elastic material and soft padding on the inner side to improve grip and protection against blisters. ADVANTAGES: short fingers, fllexible, airy material to support air flow, velcro-closured wrist for individual adjustment, special grips between the fingers and puller on the bottom makes it easy to put on and taken off the gloves, non-slip inner side with soft padding to improve grip and protects against blisters. Product details: Material: 82% polyester, 18% elastane Size (hand circumference): S (18-20 cm); M (20-22 cm); L (22-24 cm); XL (25 cm) Season: Spring / Summer 2017 Product ID: H4L17-RRU002

Напиши коментар за производот

Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
    Лошо           Добро

За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

    Категорија: Oпрема >> Ракавици >>
  • Бренд: 4F
  • Шифра на производот: H417RRU002-60
  • Достапност: На лагер
  • 490.00ден.
  • 390.00ден.

Избери големина:

Тагови: CYCLING