Speedo Saturate II Thong Male 8-09061-3623

Мажи - Speedo - Saturate II Thong Male

-17% Купи Speedo 8-09061-3623 - Saturate II Thong Male
Bursting with benefits, you'll feel as good as you look The men’s Saturate II Thong in two-tone blue not only looks great but boasts some special features that make it perfect for walking around the pool or by the beach. As well as being comfortable, lightweight and water resistant, the Saturate II Thong takes this simple summer staple to the next level with its ergonomic design, anti-bacterial and anti-slip technologies and the unique Speedo flex foot-bed. This offers superb cushioning so you can wear them for as long as you like with the same support you'd usually only find in a shoe. Features and Benefits Anti- bacterial - ensuring footwear remains fresh wear after wear Cushioned fit - soft, flexible EVA upper provides cushioning and a comfortable fit Non-slip - tested to industry standards for maximum wet/dry traction Rapid drainage holes - channel water away from feet so they stay dry and comfortable

Напиши коментар за производот

Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
    Лошо           Добро

За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

    Категорија: Мажи >> Папучи >>
  • Бренд: Speedo
  • Шифра на производот: 8-09061-3623
  • Достапност: На лагер
  • 1,190.00ден.
  • 990.00ден.

Избери големина:

Тагови: SWIM