PUMA Rebel Block Hoody FL

PUMA Rebel Block Hoody FL
PRODUCT STORYPUMA Rebel athletic gear is designed for those who set their sights on transformation. They're oriented toward setting goals and working hard to achieve them. Since 1948, PUMA has outfitted those who always want to get a little bit better at something. Keep your head in the game. Be bold. Look like an inspiration.DETAILSRelaxed fit Fleece hoodie Repeating PUMA graphic along sleeve Bold colour blocking "PUMA Since nineteen forty eight" raised graphic pigment printing Ribbed cuffs Cotton, polyester and elastaneMaterial Information Main Material 1: 66% cotton 34% polyester ; fleece; 280.00 g/m; brushed: back Rib: 95% cotton 5% elastane ; circ knit 2x2; 340.00 g/m Lining 1: 100% cotton ; jersey; 160.00 g/m; Regular Finishing

Напиши коментар за производот

Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
    Лошо           Добро

За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

    Категорија: Мажи >> Блузони >>
  • Бренд: Puma
  • Шифра на производот: 852400-06
  • Достапност: На лагер
  • 3,090.00ден.

Избери големина:

Тагови: LIFESTYLE