Мажи - M NSW TCH FLC WR HODDIE CB

Ново Мажи - M NSW TCH FLC WR HODDIE CB
WARMTH WITHOUT THE WEIGHT Inspired by Nike's original running jacket, the Nike Sportswear Tech Fleece Windrunner Men's Hoodie is redesigned for cool-weather style in smooth fleece engineered for lightweight warmth. BenefitsNike Tech Fleece fabric is soft, light and warm Dropped back hem for extra coverage Raglan sleeves allow natural range of motion Adjustable hood offers custom coverage Split kangaroo pocket Product DetailsFabric: Body: 66% cotton/34% polyester. Hood lining: 69% cotton/31% polyester. Machine wash Imported Windrunner OriginsThe Windrunner became the face of Nike apparel in 1978, at a time when the company was known for its footwear. Today, this running-turned-everyday jacket is still as relevant and exciting as it was back then. In its long-standing history, the Nike Windrunner has stayed true to its principles with 26-degree chevron styling, excellent breathability and unparalleled weather resistance.

Напиши коментар за производот

Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
    Лошо           Добро

За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

    Категорија: Мажи >> Блузони >>
  • Бренд: Nike
  • Шифра на производот: 885904-032
  • Достапност: На лагер
  • 6,490.00ден.

Избери големина:

Тагови: SPORTSWEAR