Nike LEBRON SOLDIER XI 897644-402 | Sport.MK

LEBRON SOLDIER XI

LEBRON SOLDIER XI
SUPERIOR SUPPORT. PERFECT FIT. The LeBron Soldier XI Men's Basketball Shoe wraps your foot in soft, breathable mesh and locks it down with an innovative support system for custom comfort on the court. Secure FitFour elastic straps with hook-and-loop closures provide a secure, customized fit. Thicker, stronger straps support your forefoot and midfoot, while lighter straps stretch around your ankle for locked-in comfort. Breathable ComfortStretchy foam-backed mesh helps keep your feet cool and comfortable all game long. Responsive CushioningBeneath the heel and ball of your foot, lightweight Nike Zoom Air cushioning delivers the responsiveness required for explosive drives and soft landings. More Details Soft foam molded around the ankle for exceptional comfort Lightweight foam midsole for soft, stable cushioning Notches on the collar for easy on Rubber sole provides durable, multi-surface traction

Напиши коментар за производот

Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
    Лошо           Добро

За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

  • 8,490.00ден.

Избери големина:

Тагови: BASKETBALL