Nike JORDAN SUPER.FLY 2017 LOW AA2547-110 | Sport.MK

JORDAN SUPER.FLY 2017 LOW

-15% JORDAN SUPER.FLY 2017 LOW

INSTANT FLY


The Jordan Super.Fly 2017 Low PF Men's Basketball Shoe features the latest revolution in basketball cushioning: ultra-responsive Nike React foam designed to help you play harder and go further.


Benefits

 • Lightweight Nike React foam for responsive cushioning
 • Engineered mesh construction offers breathable support
 • Flight Web lacing system provides locked-in comfort
 • Durable rubber tread delivers excellent traction
 • Colour Shown: White/Black/White
 • Style: AA2547-110
 • Напиши коментар за производот

  Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
      Лошо           Добро

  За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

  Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

  Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

  • 9,190.00ден.
  • 7,850.00ден.

  Избери големина:

  Тагови: Jordan Brand