Nike JORDAN GRIND AA4302-004 | Sport.MK

JORDAN GRIND

-15% JORDAN GRIND

CUSHIONED SUPPORT


The Jordan Grind Men's Running Shoe delivers responsive cushioning and locked-down support for intense training, plus Jordan retro-inspired details that stand out on the track.


Benefits

 • Ultralight, springy Lunarlon cushioning for plush yet responsive shock absorption
 • Air Jordan 4–inspired cage works with the laces to lock down your midfoot
 • Heel pull tab for easy entry
 • Elephant print is laser cut into the midsole for an iconic look
 • Colour Shown: Wolf Grey/White/Black
 • Style: AA4302-004
 • Напиши коментар за производот

  Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
      Лошо           Добро

  За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

  Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

  Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

  • 7,490.00ден.
  • 6,400.00ден.

  Избери големина:

  Тагови: Jordan Brand