Nike BENASSI JDI 343880-090

Мажи - Nike - BENASSI JDI

-13% Купи Nike 343880-090 - BENASSI JDI

CUSHIONED COMFORT WITH FRESH DETAILS


The Nike Benassi Men's Slide has a textured footbed and a soft foam midsole to provide superb comfort with an easy on-and-off one-piece design. An iconic logo and unique print cover the upper with athletic style.


Benefits

 • One-piece synthetic leather upper for comfort and easy on and off
 • Phylon midsole/outsole for lightweight cushioning
 • Herringbone outsole pattern for traction
 • Напиши коментар за производот

  Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
      Лошо           Добро

  За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

  Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

  Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
  Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

   Категорија: Мажи >> Папучи >>
  • Бренд: Nike
  • Шифра на производот: 343880-090
  • Достапност: На лагер
  • 1,590.00ден.
  • 1,390.00ден.

  Избери големина:

  Тагови: SWIM