Adidas ZNE HOOD2 PULSE BQ0074 | Sport.MK

ZNE HOOD2 PULSE

-14% ZNE HOOD2 PULSE
adidas Z.N.E. Pulse HoodieA cotton-blend hoodie with a cosy two-layer hood.The adidas Z.N.E. collection was designed to provide premium comfort to athletes as they go from the street to the game. This men's hoodie is made of cotton-blend doubleknit and has a pattern inspired by an athlete's heartbeats inside the hood. Its athletic cut and pre-shaped sleeves provide a full range of motion. The high funnel neck gives you extra protection from the weather and helps you find focus.Side zip pockets with dart entry Full zip with dual-layer hood to help zone out distractions High funnel neck for weather protection Pre-shaped sleeves for free movement; Fitted cuffs We partner with the Better Cotton Initiative to improve cotton farming globally Large adidas Badge of Sport and adidas Z.N.E. line graphic on shoulder; Engineered "Pulse" heartbeat graphic on hood lining Regular fit 69% cotton / 26% polyester / 5% elastane doubleknit

Напиши коментар за производот

Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
    Лошо           Добро

За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

    Категорија: Мажи >> Блузони >>
  • Бренд: Adidas
  • Шифра на производот: BQ0074
  • Достапност: На лагер
  • 6,190.00ден.
  • 5,300.00ден.

Избери големина:

Тагови: TRAINING