Adidas TERREX AGRAVIC GTX S80849 | Sport.MK

TERREX AGRAVIC GTX

-15% TERREX AGRAVIC GTX

TRAIL RUNNING SHOES FOR TECHNICAL TRAILS AND ENDURANCE RUNS.


Push your limits and conquer steep mountain trails in these men's trail running shoes. They're built with responsive boost™ cushioning and a waterproof GORE-TEX® membrane, and the textile and mesh upper has abrasion-resistant welding for added durability. The grippy Continental™ Rubber outsole hugs trails even in wet conditions.

boost™ is our most responsive cushioning ever: The more energy you give, the more you get

Textile and mesh upper with abrasion-resistant welding for added protection and durability

GORE-TEX® lining for waterproof, breathable performance

Breathable sandwich mesh lining

Continental™ Rubber for extraordinary grip even in wet conditions

Weight: 355 g (per shoe in size UK 8.5)


Напиши коментар за производот

Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
    Лошо           Добро

За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

  • 9,290.00ден.
  • 7,900.00ден.

Избери големина:

Тагови: OUTDOOR