Adidas YG ZNE 2 PULS H CE5903 | Sport.MK

YG ZNE 2 PULS H

-14% YG ZNE 2 PULS H
adidas Z.N.E. Pulse HoodieA knit hoodie with an inspirational slogan on the inside.Get inspired to perform your best in this junior girls' hoodie. It's designed with a pattern based on the heartbeats of athletes knit into the fabric. The slim-fitting style has "I am sport" stitched on the inside. Thumbholes provide extra coverage for your hands.Side zip pockets; Media pocket inside Full zip with hood Drop shoulders; Pre-shaped sleeves for free movement Banded cuffs with thumbholes for extra coverage and warmth High-density-print adidas Z.N.E. line graphic on shoulder; High-density-print adidas Badge of Sport on shoulder Stitched Athletics "I am sport" inside Slim fit 69% cotton / 26% polyester / 5% elastane doubleknit

Напиши коментар за производот

Ве молиме сите евентуални прашања да ги праќате преку нашата контакт страница на следниов ЛИНК а овде да коментирате само за овој производ.
    Лошо           Добро

За Видео упатство кликнете на следниов линк: www.sport.mk/upatstvo.mp4

Начинот на нарачување е следниов: прво мора да изберете број кој го сакате (SIZE) и да го ставите во кошничка со кликнување на: ВО КОШНИЧКА. Треба да излезе прозорче кое ќе потврди дека производот е ставен во кошничка. По конфирмацијата, во горниот десен агол имате икона на кошничка каде може да видите кој артикли се ставени во кошничка и треба да кликнете на ПРАТИ ЈА НАРАЧКАТА. Ќе бидете однесени на нова страна каде треба да внесете податоци за вас (име, презиме, адреса, мобилен и сл.) како и начин на испорака и плаќање. По комплетирањето на нарачката во рок од 5-10 минути треба да добиете e-mail порака од нас со производите кои сте ги нарачале. Во рок од 12 часа ќе Ве контактираме на телефонскиот број кој го оставивте за да се договориме околу испораката на производите.

Испорака за 1-3 работни дена. Плаќање при превземање.
Бесплатна испорака за нарачки над 1500 денари

  • 4,890.00ден.
  • 4,200.00ден.

Избери големина:

Тагови: TRAINING